۲۶ فروردین

انواع مواد غذایی ارگانیک

انواع مواد غذایی ارگانیک

ارگانیک بودن ماده غذایی به معنای تهیه ماده غذایی مورد نظر بدون استفاده از مواد شیمیایی و مصنوعی می باشد. این مواد غذایی، سالم، ایمن و فاقد هر گونه مواد شیمیایی و مصنوعی هستند و این مورد، وجه تمایز این قبیل مواد غذایی از سایر مواد می باشد.

محصولات ارگانیک در خاکی رشد می کنند که حاوی مقادیر خوبی مواد مغذی است. به همین خاطر، تمایل افراد به مصرف این قبیل محصولات در حال افزایش می باشد.

اکنون به بررسی انواع غذاهای ارگانیک می پردازیم.

انواع مواد غذایی ارگانیک

انواع مواد غذایی ارگانیک

میوه و سبزیجات ارگانیک

میوه و سبزیجات ارگانیک از جمله شایع ترین غذاهای ارگانیکی هستند که در سوپرمارکت ها به فروش می رسند. این مواد تنوع زیاد و کیفیت قابل قبولی دارند. میوه و سبزیجات ارگانیک باید در زمین هایی پررورش داده شوند که خاک فاقد مواد شیمیایی و آفت کش ها حداقل به مدت سه سال باشد.

گوشت ارگانیک

افرادی که علاقه زیادی به مصرف گوشت دارند، می توانند از گوشت ارگانیکی که فاقد هر گونه مواد شیمیایی و هورمون های رشد می باشد، استفاده کنند. جهت تهیه گوشت ارگانیک، حیوان نیز نباید در تماس با هر گونه هورمون و آنتی بیوتیک باشد.

محصولات لبنی ارگانیک

محصولات لبنی ارگانیک، امروزه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است، چرا که مصرف آن ها تضمینی است برای حفظ سلامت بدنی.

ماهی ارگانیک

ماهی هایی که در آب های آزاد صید می شوند، نباید برچسب ارگانیک بخورند، چرا که مشخص نیست که این ماهی ها از چه چیزی تغذیه می کنند.

تاثیر غذاهای ارگانیک بر روی سلامتی

خوش بختانه امروزه توجه افراد به سلامت غذایی بیش از هر زمان دیگری افزایش یافته است. مواد غذایی فرآوری شده که سرشار از چربی های اشباع، قند و سدیم هستند، حاوی مقادیر بسیار کمی مواد مغذی مورد نیاز بدن هستند و می توانند با مواردی مانند افزایش وزن و چاقی و یا ابتلا به بیماری های مختلف از جمله دیابت، فشار خون بالا و بیماری های قلبی در ارتباط باشند.

معمولا به مواد غذایی انواعی از طعم دهنده ها، نگه دارنده ها و رنگ های مصنوعی اضافه می شود که همگی این مواد برای سلامت بدنی مضر هستند.

در مقابل، مواد غذایی غیر فرآوری شده نیز جزء غذاهای سالم به حساب نمی آیند، چرا که در تهیه آن ها از آنتی بیوتیک ها، مواد شیمیایی و هورمون های رشد استفاده می شود. اما خوش بختانه جای نگرانی وجود دارد، چرا که دسته ای از مواد غذایی، به نام مواد غذایی ارگانیک روانه بازار شده اند.

شماره تماس جهت سفارش محصولات فروشگاه مواد غذایی دكتر منفرد: ۰۲۱۶۵۲۲۲۶۷۸
همچنین می توانید به
آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

نکته مهم در خصوص غداهای ارگانیک این است که در هنگام تهیه آن ها از روش های کشاورزی طبیعی استفاده می شود. در نتیجه این مواد به هیچ عنوان در تماس با آفت کش ها و یا سایر مواد شیمیایی مضر نخواهند بود.

غذاهای ارگانیک به هیچ عنوان نباید محتوی مواد افزودنی باشند. به همین خاطر، این قبیل محصولات، ایمنی بالایی دارند.

علاوه بر اثرات مستقیمی که غذاهای ارگانیک بر روی سلامتی دارند، می توان گفت که این مواد به صورت غیر مستقیم بر روی محیط زیست نیز تاثیر می گذارند. از آن جایی که در تهیه این قبیل محصولات از هیچ گونه مواد شیمیایی مضری استفاده نمی شود، احتمال آلوده شدن آب و خاک نیز از بین می رود.

یکی از مهم ترین مزایای غذاهای ارگانیک در این است که به این قبیل محصولات هیچ گونه مواد نگه دارنده زده نمی شود، به همین خاطر مدت زمان نگهداری این محصولات بسیار کم است. این مساله در خصوص مصرف میوه و سبزیجات  اهمیت ویژه ای پیدا می کند. این قبیل محصولات باید سریع مصرف شوند و به همین مواد غذایی سرشار از مواد مغذی هستند که برای سلامت بدن انسان مفید می باشند.

با تشکر مدیریت سایت دکتر منفرد

پاسخ

17 + دوازده =

Call Now Button