۲۶ فروردین

غذای ارگانیک کودک

غذای ارگانیک کودک

همه والدین نگرانی هایی را در خصوص تغذیه کودک شان دارند و البته ناگفته نماند که این موضوع، تصمیم بسیار مهمی محسوب می شود. اولین باری که کودک غذای جامد می خورد، تجربه بسیار متفاوتی را احساس خواهد کرد و ممکن است والدین در انتخاب بهترین نوع ماده غذایی به مشکل بر بخورند. در این میان، انتخاب مواد غذایی ارگانیک می تواند بسیار مناسب باشد.

غذاهای ارگانیک به مراتب مزایای بسیاری را نسبت به غذاهای غیر ارگانیک و فرآوری شده برای کودک به همراه دارند. به عنوان مثال، شیر ارگانیک در مقایسه با شیر غیر ارگانیک حاوی امگا ۳ بیشتری می باشد. این اسید چرب که در روغن ماهی یافت می شود، از بدن در برابر ابتلا  به بیماری های مختلف از جمله مشکلات قلبی محافظت می کند. این ماه هم چنین به رشد ذهنی کودک نیز کمک می کند.

دلایل بسیاری در انتخاب مواد غذایی ارگانیک برای کودک وجود دارد، نه تنها به این دلیل که این رژیم حاوی چه موادی است، بلکه به دلیل ماهیت خود این رژیم. به عنوان مثال، غذاهای ارگانیک حاوی انواعی از مواد مغذی مورد نیاز بدن کودک هستند. علاوه براین، غذاهای ارگانیک طعم خوبی دارند.

در واقع، حذف مواد غذایی شور و حاوی مواد مصنوعی از رژیم غذایی کودک، خود نوعی امتیاز محسوب می شود.

غذای ارگانیک کودک

غذای ارگانیک کودک

با انتخاب مواد غذایی ارگانیک، دیگر نگران مصرف مواد شیمیایی موجود در مواد غذایی نخواهید بود. این مواد شیمیایی در بدن به سختی پردازش می شوند و این گونه می توان گفت که غذاهای ارگانیک ۹۵ درصد کمتر از غذاهای غیر ارگانیک حاوی مواد شیمیایی هستند و اینه بدان معناست که مقدار بسیار کمی سم وارد بدن کودک شما می شود.

ارگانیک بودن ماده غذایی به این معناست که میوه و سبزیجات، آغشته و آلوده به اسپری های شیمیایی و آفت کش ها نشده اند و گوشت حیوانات نیز حاوی هیچ گونه آنتی بیوتیک و یا هورمون رشد نمی باشند. علاوه براین، مواد غذایی ارگانیک به هیچ عنوان حاوی طعم دهنده های مصنوعی، رنگ و نگه دارنده ها نیستند.

نمی توان به طور قطع گفت که مواد غذایی معمولی و غیر ارگانیک، حاوی هیچ گونه مواد مغذی نیستند و برای سلامت کودک خطرناک. بلکه از آن جایی که مواد غذایی ارگانیک فاقد هر گونه مواد شیمیایی و مضر هستند، سلامت کودک شما را تضمین می کنند.

نمی توان تماس کودک با مواد شیمیایی و سموم را به طور کامل از بین برد، چرا که این مواد به طور طبیعی در محیط پیرامون ما وجود داردند، اما انتخاب رژیم غذایی ارگانیک برای کودک تماس با این قبیل مواد را تا حدی محدود می کند، چرا که این مواد فاقد هر گونه مواد شیمیایی و مضر هستند.

انتخاب گوشت و محصولات لبنی بدین معناست که کودک شما از مصرف هر گونه مواد غذایی حاوی هورمون های رشد و آنتی بیوتیک در امان است و این رژیم می تواند مانع از رشد باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک شود.

شماره تماس جهت سفارش محصولات مواد غذایی ارگانیک فونا: ۰۲۱۶۵۲۲۲۶۷۸
همچنین می توانید به
آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

حال سوالی که برای والدین پیش می آید این است که اگر کودک شان از غذاهای ارگانیک تغذیه نکند، چه می شود؟

آن چه که اهمیت دارد این است که تغذیه کودک از مواد غذایی سالم باعث می شود تا کودک عادات غذایی سالمی داشته باشد. برخی نکاتی که والدین هنگام انتخاب مواد غذایی کودک باید به آن توجه داشته باشند، عبارت است از:

  • هنگام خرید مواد غذایی ارگانیک حتما به مجوز آن توجه داشته باشید.
  • اگر بر روی ماده غذایی بر چسب ارگانیک بودن خورده شده باشد، صد در صد دال بر سالم بودن آن ماده غذایی نخواهد بود. به عنوان مثال، میوه های بسته بندی ممکن است محتوی مواد ارگانیک باشند اما حاوی مقادیر بالایی قند و شکر هستند که برای سلامت کودک مناسب نمی باشند.
  • در صورتی که ماده غذایی تاره به نظر نمی رسد، از مصرف آن باید خودداری شود.

درست است که تغذیه کودک با غذاهای ارگانیک مزایای خاص خود را به همراه دارد، اما هدف والدین باید انتخاب مواد غذایی سالم باشد. مواد غذایی ارگانیک، انتخاب سالم برای تمامی افراد به خصوص کودکان می باشد.

از آن جایی که کودکان سیستم ایمنی ضعیفی دارند و نسبت به مواد شیمیایی حساس ترند، مصرف مواد غذایی ارگانیک می تواند راهی باشد جهت حفاظت آن ها در برابر مواد مضر و ابتلا به بیماری های مختلف.

با تشکر مدیریت سایت دکتر منفرد

پاسخ

هفده + 2 =

Call Now Button