۲۶ فروردین

غذای ارگانیک

غذای ارگانیک

غذاهای ارگانیک امروزه مورد استقبال و توجه افراد بسیاری قرار گرفته اند. بسیاری از افراد بر این باورند که این نوع غذاها ایمن و سالم تر از غذاهای غیر ارگانیک هستند. در این مقاله ما به بررسی غذاهای ارگانیک و مقایسه آن با غذاهای غیر ارگانیک می پردازیم.

غذای ارگانیک چیست؟

اصطلاح ارگانیک به روند تهیه مواد غذایی خاص برمی گردد. در غذاهای ارگانیک از هیچ گونه مواد شیمیایی، هورمونهای رشد و آنتی بیوتیک استفاده نمی شود و در نتیجه این قبیل مواد غذایی، فاقد هر گونه افزودنی از جمله طعم دهنده ها و یا مواد رنگی هستند.

به دلیل ماهیت طبیعی که غذاهای ارگانیک دارند، ممکن است حاوی مواد مغذی بیشتری نسبت به غذاهای غیر ارگانیک باشند.

بسیاری از تحقیقات نشان می دهند که غذاهای ارگانیک حاوی مقادیر بالایی آنتی اکسیدان و هم چنین ویتامین C، زینک و آهن هستند.

غذاهای ارگانیک هم چنین حاوی مقادیر بسیار کمی نیترات هستند. بالا بودن سطح نیترات احتمال بروز بسیاری از سرطان ها را افزایش می دهد. بالا بودن سطح این ماده احتمال بروز بیماری به نام متهموگلوبولینمی را افزایش می دهد. این اختلال در نوزادان دیده  می شود و بر میزان حمل اکسیژن بدن تاثیر می گذارد.

غذای ارگانیک

غذای ارگانیک

شیر و محصولات لبنی ارگانیک حاوی مقادیر بالایی اسید چرب امگا ۳ و هم چنین مقادیر خوبی آهن و ویتامین E هستند. با این حال، شیر ارگانیک در مقایسه با شیر غیر ارگانیک سلنیوم و ید کمتری دارد. این دو ماده برای سلامت بدنی ضروری هستند.

مصرف امگا ۳ می تواند از بروز بسیاری از بیماری ها از جمله مشکلات قلبی پیشگیری کند.

بسیاری از افراد ترجیح می دهند غذاهای ارگانیک مصرف کنند، چرا که این قبیل مواد غذایی فاقد هر گونه مواد شیمیایی می باشند. این قبیل مواد غذایی هم چنین فاقد باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک هستند.

آیا مصرف غذاهای ارگانیک مزایایی را برای سلامتی به همراه دارد؟

بله قطعا مزایایی را برای سلامتی به همراه دارد. به عنوان مثال، بالا بودن مقادیر بالایی آنتی اکسیدان در این مواد غذایی، از سلول ها در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. مصرف غذاهای ارگانیک هم چنین مزایایی را برای سیستم ایمنی به همراه دارد.

مصرف غذاهای ارگانیک احتمال بروز آلرژی و اگزما در کودکان و نوزادان را تا حد زیادی کاهش می دهد.

غذاهای ارگانیک هم چنین احتمال بروز بسیاری از بیماری ها از جمله سرطان را کاهش می دهد.

شماره تماس جهت سفارش محصولات مواد غذایی ارگانیک فونا: ۰۲۱۶۵۲۲۲۶۷۸
همچنین می توانید به
آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

نحوه تهیه و آماده سازی مواد غذایی می تواند بر سلامت ذهن و بدن تاثیر بگذارد. مواد غذایی ارگانیک، حاوی مواد مغذی از جمله آنتی اکسیدان ها هستند و افرادی که نسبت به برخی مواد غذایی و مواد شیمیایی حساسیت نشان می دهند، با خوردن این قبیل مواد غذایی بهبود در علائم آن ها مشاهده می شود.

مواد غذایی ارگانیک حاوی مقادیر بسیار کمی افت کش هستند.

از آن جایی که مواد غذایی ارگانیک حاوی مواد نگه دارنده نیستند، اغلب تازه تر هستند.

غذاهای ارگانیک برای محیط زیست نیز بهتر هستند.

مواد غذایی ارگانیک فاقد هر گونه آنتی بیوتیک، هورمون های رشد و محصولات حیوانی هستند.

شیر و گوشت ارگانیک سرشار از مواد مغذی هستند.

این نکته را در نظر داشته باشید که هله هوله های ارگانیک هم چنان مضرات خود را دارند. این که بر روی محصولی برچسب ارگانیک خورده باشد، به این معنا نیست آن محصول کاملا سالم است. برخی از این محصولات حاوی مقادیر بالایی کالری، نمک، قند و چربی هستند، مانند کوکی ها، بستنی و چیپس ارگانیک.

این قبیل خوردنی ها با آن که ارگانیک هستند، اما هم چنان مضر نیز هستند. به همین خاطر، افرادی که قصد کاهش وزن دارند، با خوردن این خوردنی ها تنها به بدن خود آسیب می زنند.

برچسب ارگانیک روی محصولات عمدتا به این معناست که محصول از مواد طبیعی تهیه شده است.

ارزش غذایی محصولات ارگانیک

جهت تهیه محصولات ارگانیک نه تنها از مواد شیمیایی استفاده نمی شود، بلکه مواد نگه دارنده نیز به آن ها اضافه نمی شود. به همین خاطر باید طی مدت زمان کوتاهی مصرف شوند و مواد مغذی بیشتری به بدن خواهد رسید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر منفرد

پاسخ

3 × 1 =

Call Now Button