۰۴ اردیبهشت

محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک

امروزه در جامعه و خصوصا کشور های جهان سوم، هر باغبانی برای داشتن محصول بیشتر و درشت تر،  از کود های شیمیایی  استفاده  می کندو متاسفانه نظارتی بر این کود ها صورت نمی گیرد، اما چگونه می توان محصولات ارگانیک را تشخیص داد؟  یک زندگی  سالم  نیاز به  یک غذای ارگانیک دارد  ، اگر شماهم ملاک های  شناخت محصولات ارگانیک را نمی دانید ادامه مطلب را مطالعه کنید .

در حالت کلی  می توان گفت سه نوع محصول وجود داد :  محصول ارگانیک ،  محصول سالم و  محصول  معمولی .

محصول سالم

برخی از محصولات در بازار وجود دارند که تحت عنوان محصول سالم به فروش می رسند ، محصول سالم، محصولی است که در پروسه تولید و کاشت آن ها  از مقدار مجاز سم وکود شیمیای استفاده شده است ، یعنی طبق استاندارد های جهانی در طول بازه های زمانی معین  این سم ها استفاده شده است .

محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک

محصول معمولی

محصول معمولی هم به محصولی گفته می شود  که  در طول  فرآوری و نگهداری آن  از افزودنی  ها و مواد نگهدارنده استفاده شده است .

غذای ارگانیک

غذای ارگانیک غذایی است که  از پایه تا انتها  بدون  هیچ کود و سم شیمیایی  تولید شده باشد، به این معنی که از کاشت، داشت، برداشت، فرآوری  و رسیدن دست مشتری  تمام خدمات  به صورت  ارگانیک  انجام شود و محصولی که حتی  یک مرحله از این  فرآیند را طی نکرده باشد  را نمی توان  به نام  غذای ارگانیک معرفی کرد .

متاسفانه امروز  شاهد این هستید که خیلی از افراد یک سری از محصولات را  در منزل تهیه می کنند  و به نام غذای ارگانیک به فروش می رسند، در حالی که این کاملا اشتباه است، غذای تهیه شده تنها یک غذای خانگی است  که تنها  نگهدارنده وافزودنی های مجاز را نداشته باشد .

همچنین گاهی دیده می شود برخی از افراد تحت عنوان رب ارگانیک ، ربی که در منزل خود تهیه کرده اند را میفروشند . یک رب ارگانیک باید  در زمینی که گوجه درون آن کاشت شده است، حداقل  تا سه سال هیچ نوع کود و سم شیمیایی   به آن منتقل نشده باشد، زمانی که به کارخانه منتقل می شود  یا حتی به کارگاه در طی  فرآوری  هیچ گونه  موادی به آن اضافه نشود و تنها  گوجه خالص باشد . بسته بندی  یک رب ارگانیک باید  کاملا طبیعی  و بدون هیچ گونه مواد نگهدارده  باشد .

شماره تماس جهت سفارش محصولات مواد غذایی ارگانیک فونا : ۰۲۱۶۵۲۲۲۶۷۸
همچنین می توانید به
آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

ماندگاری مواد ارگانیک

شاید  این سوال خیلی از شما ها باشد که مواد  ارگانیک ماندگاری بسیار کمی دارند یا خیر ؟ باید گفت  مواد ارگانیک به گونه ای تهیه می شوند که ماندگاری را  افزایش دهد  به طور مثال  در مورد رب که درابتدا  توضیح داده شد باید  با کمک غلظت بالای رب، ماندگاری را افزایش دهیم .

همچنین عدم وجود دانه های طلایی گوجه که می توانند  سبب  کپک زدگی  شوند، نیز ماندگاری  رب را به مراتب افزایش می دهد .

همچنین برای افزایش ماندگاری رب ارگانیک  باید  در زمان بسته بندی  به درجه حرارت رب توجه داشته باشید،زمانی که حرارت رب بالا است  به هیچ وجه  نباید درب بندی  انجام شود .مجموعه این خدمات می تواند  سبب تولید یک رب ارگانیک  با  ماندگاری بالا  شود .

پاسخ

5 × چهار =

Call Now Button